Yeni Trend Bayan Trençkotlar

 

Son yılların vazgeçilmezi trençkotlar!

Artık her kadının dolabında olmazsa olmaz bir trençkotu bulunuyor. Son dönemlerde moda anlayışımıza değişik bir bakış açısı getiren trençkotlar farklı tür kıyafetlerin de kombini için önemli bir rol oynuyor. Hemen hemen tüm moda takipçilerine de hitap ederken her kesimden insanın beğenisini toplayacak estetikte tasarlanıyorlar.

Bazı zamanlar hiçbir kıyafet birbirine uymaz ya hani işte bu salaş detaylar tam da bu anlar için hazırlanmış sizi bekliyor. Günlük hayatta, alışverişte, kot pantolonlarla ya da dar kesim kumaş türleriyle müthiş bir uyum içinde kullanılabilir. Aynı zamanda özel davetler için de farklı tasarımları ile göz kamaştıran bu trençkotlar tüm dikkatleri üzerinize çekebilir!

Salaş Trençkot Artık Sonbahar Klasiği

Yağmurlu havaların, kahvenin, sarı, kırmızı ve turuncuyla bütünleşmiş yaprakların, şemsiyenin müthiş uyumunun yanında trençkotlar da yerini aldı. Son zamanların modası salaş trençkotlar vitrinlerde zarafetin simgesi oldu.


Sonbaharın tüm romantizmini ve doğallığını taşıyan duruşu en özel davetlerde ana ortak olarak ruh katacaktır.

Siyah, bej rengi, hardal, kahverengi ve gri her zamanki yerini korurken zıtlıkları sevenlere renkli trençkotlar önerilebilir. Sarı ve mor ön plana çıkan moda renkler listesinde en baştayken turuncu trençkotlar da çok fazla tercih ediliyor.

Şapkalarla Trençkot Uyumu Nasıl Olmalı

Kalpak tarzındaki şapkalar ve yün örme şapkalar çorap çizmelerle birleştiğinde trençkotunuz tarzınıza yeni bir enerji katacaktır.

Sıra çantaya geldiğinde ise bayanların kıyafet kombini olarak en zorlandığı konu çanta seçimi oluyor çünkü yanlış çanta ve ayakkabı seçimi kıyafeti ve kabanı geri planda bırakabiliyor.
Eğer ki, parlak renkte bir trençkot tercih edecekseniz daha ufak ve daha sade çantalar kullanmalı fakat süet, nubuk ya da keten kumaş bir trençkot tercih edilecekse büyük boyutlarda çanta ve kıyafete ahenk katabilecek renkte parçalar tercih edilmelidir.

Her Zaman Moda!

Trençkot farklı kesimleri ile değişik kumaş türleriyle her yerde karşımıza çıkıyor. Bu sene salaş süet parçaları hanımların olduğu kadar erkeklerin de kullandığını sıklıkla görüyoruz. Özellikle iş hayatında, toplantılarda ve seyahatlerde cankurtaran görevini üstleniyor. Rugan ayakkabılar ve dar kesim pantolonlarla omuzdan kullanıldığında ise giyilen kıyafeti ön plana çıkarttığını görüyoruz.

Kalem elbiseler ile topuklu ayakkabılarla ve fularlarla şıklığınız garanti altında! Tarihi çok eskilere dayanan trençkot modası birçok yabancı ünlü isme de ilham olmuştur. Çünkü trençkot kıyafet ile tamamen bütünleşip kıyafeti taşıma ve tamamlama görevi üstleniyor. Bol kazak ya da tunikleri kemerle kullandığımızda daha hoş bir görüntü olabilir. Ayakkabıda ise rugan ya da topuklu tercih etmeyenler için çorap çizmeler trençkotla güzel kombin oluşturabilir.

Bir kahve ve sonbaharda hafta sonu yürüyüşüne ne dersiniz?

Güzel sohbetlere, dostluklara ve mutlu anlara eşlik eden trençkotlarınızla enerjinizi hep koruyabilirsiniz. Salaş bir trençkot tüm hafifliği ile zarafeti göz önünde tutacaktır.

Kısa trençkotlar kalem elbiseler ve ucu kapalı topuklu ayakkabılarla çok şık duruyor; bu kısa trençkotların altına desenli çoraplar harika görünüyor. Hafif makyaj; çanta seçiminde toprak tonları ve orta yükseklikte bir ayakkabı kısa salaş bir trençkot için idealdir. Uzun trençkotlarda ise uzun çizme ve deri eldivenlerin uyumu gözden kaçmıyor. Bu tür bir trençkotu büyük boy deri bir çanta ve gülkurusu rengi ruj ve toprak tonları göz makyajı ile tamamlayabilirsiniz.

Uzun ya da kısa trençkot salaş durumda makyajı ve kombini daha iyi taşıyor. Vücudu tam saran trençkotlara göre daha alımlı ve gösterişli durabiliyor.

    

Similar Posts