Dekoratif Ayna Modelleri

 

Aynalar Her Yerde

Bir dönem sadece yatak odalarında ve evin muhtelif bir köşesinde boy gösteren aynalar tarihe karıştı diyebiliriz artık. Son zamanlarda dekorasyon denince akla ilk gelenlerden biri de boy boy aynalar oluyor.

Aynalar Küçüldü

Büyük evlerde kullanılan ve büyüklüğü ile göz dolduran aynalardan sonra zamanın getiresi küçük evler için de küçültülmüş halleri ideal tercihler olabiliyor. Gerek kullanım kolaylığı, gerek fiyatları ile dekoratif aynalar yeni ev kuracak olanların ya da evini yenilemek isteyenlerin olmazsa olmazı denebilir.

Dekoratif Aynaların Kullanım Alanları

Bakanın kendini iyi hissettiği aynaların evlerdeki yolculuğuna bir göz atalım. Daha eve girmeden henüz kapıda karşılıyor bizi fleksi ayna malzemeli bir kapı süsü. İnsanda tebessüm ettiren bir giriş sağlıyor misafir olduğu haneye. İçeriye girince küçük çerçeveli aynaların itinalı yerleşimi ile koridorda göze çarpıyorlar bu kez. Yeni nesil koridor düzeni de ayna kullanımını gerektiriyor haliyle. Şık bir dresuar ve üstünde oymalı varaklı bir ayna bir anda özel hissettiriyor insanı. Klasik düz aynaları görmek çok ta mümkün değil artık. İşçiliği fazla olsa da göze estetik görünmesi öncelik halini almış.

Henüz bitmiyor dekoratif aynaların evlerdeki ihtişamı. Devam ettikçe evin kalan kısımlarında da aynalı Nazar Duası ve Ayetel Kürsi çarpıyor gözlere. Etrafında yine aynalı ve isimli çerçeveler. Bu kez farklı tarzda ama yine yerine yakışmış halde buluyoruz aynaları. Derken mutfakta da olur mu ki diye düşünülüyor mutlaka. Elbette olur. Ocak üstü ve evin hanımının ismini taşıyan aynalı tava ve sebzeden oluşan mutfak seti hayranlık uyandırır adeta. Sıradan bir mutfak bile bir anda gösterişli ve özenilmiş bir köşe halini alıyor. Tam bitti artık derken salonların en gösterişli ve büyük duvarına takılıyor gözümüz. Orada da bizi kimi zaman ağaç ve uzayan dalları kimi zaman gelişigüzel dağıtılan yapraklar, kalpler şeklinde yine bu dekoratif aynaları görmek mümkün. Nedensiz tebessüme sebep olduğu tüm tercih edenlerin ortak görüşü aynı zamanda.

Önümüzdeki yıllarda dekoratif aynaların evlerdeki kullanım alanlarına nereler eklenir bilinmiyor ama günümüz itibarı ile aynalar her yerde ve her boyda diyebiliriz artık.

Similar Posts