Tığ İşi Örgü Çanta

Kadınların vazgeçilmez aksesuarlarıdır çantalar. Kendi çantanızı örmeye ne dersiniz?

Malzemeler

3.5 mm tığ

A renkte 1 yumak ip

C renkte 1 yumak ip

D renkte 1 yumak ip

Başlangıç Halkası

C ipliğini kullanarak  4 zincir çekin, halka oluşturmak için ilk zincirin içine bir kapatma zinciri ile birleştirin.

1. Halka: Halkanın içine çalışarak 5 zincir çekin ( ilk brit ve 2 zincir olarak kabul edin ), 1 brit 2 zincir yapın bunu 6 kere tekrar edin. Başlangıç 3 zincirinin içine bir kapatma zinciri ile birleştirin. Bitirin. ( 8 brit , 8 X 2 zincir boşluk) . 60 adet yapın.

2. Halka: B veya D ipliğini ilk 2 zincir boşluk içine ekleyin,  3 zincir çekin ( ilk brit olarak kabul edin), tığa iplik alın, aynı boşluk içine tığı batın, tığa iplik alın, halkayı yaklaştırın, tığa iplik alın, tığdaki ilk 2 halkadan geçirin aynı boşluk içine 3 kere daha tekrar edin ( tığda 5 halka) , tığa iplik alın, tığdaki 5 halkanın hepsinden geçirin ( ilk 5 britli salkım çalışıldı),  2 zincir çekin, sonraki zincir boşluk içine 5 britli salkım yapın , 2 zincir çekin. Sona kadar tekrar edin ilk 5 britli salkım içine bir kapatma zinciri çekin. B ipliğini kullanarak 30 adet, D ipliğini kullanarak 30 adet yapın.

3.Halka: A ipliğini kullanarak , ilk 2 zincir çekin boşluk içine, 2 zincir çekin ( ilk yarım brit olarak kabul edin), aynı boşluk içine 2 yarım brit yapın, 1 zincir çekin, sonraki boşluk içine ( 1 yarım brit, 2 brit yapın, 3 zincir çekin, 2 brit yapın, 1 yarım brit yapın), köşe çalışıldı. 1 zincir çekin, (sonraki boluk içine 3 yarım brit, 1 zincir çekin , sonraki boşluk içine 1 yarım brit, 2 brit, 3 zincir, 2 brit, 1 yarım brit yapın 1 zincir çekin) parantez içindeki kısmı  sona kadar tekrar edin. Başlangıç 2 zincirinin içine bir kapatma zinciri ile birleştirin bitirin.

Motifleri Birleştirin

Ön ve Arka: Her biri 5 kare eninde 6 kare uzunluğunda kareler yan yana ve doğru yüzü yukarıda olacak şekilde motifleri yerleştirin ilk iki kare ile başlayın ve solunuzdaki kare ile başlayın , ilk ilmek yalnızca arka halkasına tığı batın, sonra sonraki karenin ilk ilmeği yalnızca arka halkasına tığı batın, 1 sık iğne çalışın. Sona kadar tekrar edin. kalan kareleri de bu yöntemle birleştirmeye devam edin. Tüm kareleri birleştirdiğinizde, her bir kare şeridini aynı yöntemle birleştirin. Bitirin.

Son Hali

1.Sıra: Ön parçanın üstüne ipliği ekleyin, sona kadar her ilmek içine yarım brit yapın. çevirin.

2. ve 9. Sıra: 2 zincir çekin ( ilk yarım brit olarak kabul edin ), sona kadar her ilmek içine yarım brit yapın. Son sıradan sonra bitirin. Arka parça için aynı işlemi tekrar edin. Yarım brit şeridini, çantanın tutacağı üzerine katlayın ve dikin. Diğer tutacak için de aynı işlemi tekrar edin. karelerin birleştirildiği yöntemle çantanın ön ve arka parçalarını da birleştirin. Çantanın iç kısmına astarını dikin. İsteğinize göre çiçek kurdele veya kumaşla süsleyebilirsiniz.

İyi Günlerde Kullanın…

Similar Posts