Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır ?

Güzellik için özellikle kadınlar birçok yöntem deniyorlar. Bakım sektöründe artık doğallık arayışı var. Kimyasal içerikli ürünler eskisi kadar rehavet görmüyor. Bu doğallaşmayla bitkisel içerikli yağlar sık kullanılmaya başladı. Bunlardan birisi zeytinyağı. Çoğu insanın evinde yemekler için kullandığı zeytinyağı ile harika saçlar yaratmak mümkün. 

  Zeytinyağının Saça Faydaları 

  -Saç kırıkları her kadının başına beladır. Zeytinyağı saç kırıklarını önleme ve onarma konusunda çok başarılı bir doğal yöntemdir. 

-Kepekler saça rahatsızlık veren şeylerden biri. Hem kaşıntıya sebep olabiliyor hem de saçlarınızı kirliymiş gibi gösteriyor. Saçınızda kepek varsa siyah bir şey giymek kabus olur. Zeytinyağı ile hem saç derisini besleyip hem de kepekten kurtulmak mümkün! 

-Saçınız çok yıprandıysa derinlemesine bir bakım yapmak istiyorsanız zeytinyağı tam size göre. Zeytinyağı saçınıza istediğiniz bakımı fazlasıyla yapacaktır. Bu bakımdan sonra artık yumuşacık saçlara sahip olacaksınız. 

-Saç dökülmeleri çok önemli bir sorundur. Bunun için birçok kimyasal içeren bakım malzemelerini kullanmak yerine zeytinyağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağının içerisinde bolca vitamin ve mineral mevcuttur. İçerdiği bu vitamin ve mineraller sayesinde saçınızı besleyerek dökülmelerin azalmasına yardımcı olur. 

 

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanmalıdır? 

 

Zeytinyağını saçınıza duştan önce maske gibi uygulayabilirsiniz. Bunun için zeytinyağını saçınıza sürerek 40-45 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz maskeyi yaparken içine başka şeyler de ekleyebilirsiniz. Mesela bal olabilir. Bal da saçınızı besleyip yumuşatacaktır. Maskeyi uyguladıktan sonra bir saç bonesi takarsanız yağın emilimi ve faydası daha fazla olacaktır. 

 

Similar Posts